Három pont az élbolytól

2012. március 23.

Igazán jól kezdte a tavaszi szezont a Monori SE labdarúgócsapata. Az érdekesség ebben az idényben, hogy már két találkozón is túl vannak, hisz március elején már bemutatkozhatott a gárda a Dabas otthonában, egy előrehozott 17. fordulós mérkőzésen.

Idegenbeli vereségük (1-3) után, az NBIII Alföld-csoportban induló gárda az őszi szezon valódi első mérkőzésén viszont a 13. helyen álló Jánoshidát fogadhatta otthonában. A felkészülésük sikerességét, s az ezzel járó önbizalmukat mutatta, hogy nem ingatta meg előző bakijuk a csapatot, és a Jánoshida ellen már a harmadik percben Lengyel Roland rezgette meg az ellenfél, Tóth Csaba hálóját (1-0). Baranyi György ezen a találkozón három új monori játékost is csatarendbe állított kezdőként, Kovács Henriket (Rákosmenti KSE), Magyar Tamást (Monori SE) és Dencz Dávidot, az Újpest FC-ből érkezett fiatal támadót. A lendületük megmaradt, bár a jánoshidai gárda mindent megtett az egyenlítésért, az első játékrészben az eredmény mégsem változott. A forduló után szinte az előző játékrész eleje ismétlődött, már a második percben monori találat született, a különbség csupán annyi volt, hogy a 47. percben Gaál Márk talált a kapuba (2-0). Ezután nem sok esélye maradt a Jánoshidának, s mivel a 70. percig sem sikerült a vendégeknek szépítenie, Baranyi edző ismét próbára tehette negyedik újoncát is – a Dabas ellen a kezdő csapatban volt –, a 70. percben Halgas István helyére a Voyage egyesületéből érkezett 27 éves csatárt, Seyedali Seyed Sadrt állította be csereként. A Monor ezzel az eredménnyel jelenleg a tisztes ötödik helyet foglalhatja el, bár mivel a soros találkozóját már lejátszotta ez a 17. fordulóra még változhat.