Zsákolt az Újpest Vecsésen

2011. április 20.

A labdarúgó NBII Kelet-csoportban induló Vecsésnek nem volt szerencséje a vendég lila-fehérekkel, akik a tavaszi szezon első diadalát épp rajtuk gyakorolták.

A körülményeket számukra még az is nehezítette, hogy vezetőedzőjük, Détári, egy mérkőzésről való eltiltása is épp most vált aktuálissá, így közvetlenül nem irányíthatta gárdáját. Helyette Czipper Zsolt technikai igazgató vezényelt a kispadról, nem sok sikerrel. Így a cél, vagyis hogy hozzák a hazai meccseket, nem sikerült. A mérkőzésen az első félóra elteltével indult meg a gólgyártás. Négy percen belül Zamostny és Bognár I. is betalált Gyenes kapujába (0-2). A forduló után sem javult a helyzet, így a 67. percben ismét Zamostny rezgette meg a vecsési hálót (0-3). Erre a házigazdák összekapták magukat, és pár perccel később szépítettek Lannert segítségével (1-3). Ezután sem sikerült feltámadniuk, amit a vendégek ki is használtak, és Rasztovits és Dvorschák góljaival beállították az 5-1-es végeredményt. Az eddig jól menetelő Vecsésnek ezzel a vereséggel együtt is sikerült megtartani a 6. helyet a tabellán, de a már 10 pontra duzzadt különbség az előttük állomásozó MTK B csapatával szemben igencsak megnehezíti az előrébb lépést. Bár van a piros-fehéreknek esélyük legközelebb vendégként is a pontrablásra, hisz a tabella 14. Bőcs lesz az ellenfelük, de az MTK még gyengébb vetélytársat látogat majd meg, a sereghajtó Ceglédet.